Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího.
Neopouštěj toho koho miluješ,kvůli tomu kdo se ti líbí,protože ten kdo se ti líbí tě opustí kvůli tomu koho miluje!!!!!!

Březen 2007


Něco o filmíku

26. března 2007 v 18:28 Únos domů
Nový český film Únos domů je příběhem třináctiletého Libora (Vojtěch Kotek). Od té doby co se jeho rodiče zabili na motorce, žije u svého bohatého strýce (Marek Vašut) a tety (Hana Maciuchová). Ti se starají jen o sebe a vlastní práci. Dospívajícímu chlapci sice poskytují veškerý materiální komfort, ale cit a porozumění, po nichž Libor touží nejvíce, mu poskytnout nedokáží. Jejich sebezahleděnost je nenaučila chápat něčí duši.

Krátce po narozeninové oslavě unesou Libora dva vyděrači, kteří chtějí požadovat tučné výkupné. Jak tvrdí, milion dneska nic není. Odvážný mladík jim ale plány zhatí, protože po noci strávené v polorozpadlém mlýně vezme nohy naramena a tak slizký párek rychle vyklidí pozice a ve filmu se už se zlatem ověnčeným hubeňourem a obézním chlupáčem alá Sandokan nesetkáte. V tuto chvíli je ve snímku dějový předěl, kdy se z hektické metropole dostáváme do malebné letní krajiny.
Náhoda zavede vyčerpaného uprchlíka na bývalé šumavské nádražíčko. V malebné budově už neskřípají otočné jízdní řády, ale žije v ní nekonvenční rodina Panenkových, která své děti nemůže obdarovat materiální, leč chladnou "láskou", ale zato jim dává spoustu něhy, legrace a hlavně pocit domovského tepla. Náhoda napomůže tomu, že Panenkovi považují Libora za uprchlého Gustu z dětského domova. Chlapec neprozradí svou pravou identitu, protože mu je v novém prostředí moc dobře. Podobné pocity u svých dřívějších chráněnců či na internátní škole pro horních deset tisíc nezažíval. Vše je idylické, ale návrat k realitě se stejně jako konec prázdnin nemilosrdně blíží...
Únos domů režiséra Ivana Pokorného a scenáristky Ivy Procházkové vychází z příběhu, který si v knižní podobě našel cestu ke čtenářům v Holandsku, Německu, Dánsku i České republice. Do kin tak přichází český film, který se svým žánrem a příběhem vymyká současné domácí tvorbě. Nikdo v něm neříká později zkultovněné hlášky, nikdo v něm není moc "free a in" a určitě vás v kinosále neovane štiplavý dým z cigaret či nezaměnitelný odér marihuanového jointa. Nehodnotím naší současnou filmovou tvorbu a její tendence, jen naznačuji, že rodinné filmy, dříve vznikající v hojném počtu a slavící úspěchy v zahraničí, z divácké nabídky prakticky vymizely.

Režisér si byl tohoto faktu vědom, přesto kdo by čekal nějakou taškařici typu S tebou mě baví svět, bude možná zaskočen. Únos domů totiž není bezstarostnou zábavou. Čiší z něj realita. Vždyť právě pro dnešní dobu je často příznačné, že se rodiče z různých důvodů nevěnují dětem tak, jak by měli. Snímek se sice odehrává v prostředí bohatých, ale osamělost dospívajících lidí hledajících porozumění, jde skrz všechny sociální třídy.

Právě v tom, že Únos domů nastavuje společnosti svým způsobem zrcadlo, vidím velkou devizu filmu. Autorský záměr je dosti odvážný, mnozí rodiče třeba budou říkat: "Tak tohle u nás v rodině není. My jsme správnými rodiči." Možná ale jejich syn v pokoji sní o nějakém únosu jinam. Film navádí mladého i dospělého diváka k zamyšlení. Byť hraje prostřednictvím docela svižného a nikterak složitého příběhu evidentně na city, zbytečně nemoralizuje.

Váš názor na film se bude odvíjet dosti od toho, do jaké míry se dokážete s Liborem ztotožnit. Vojtěch Kotek se své role chopil dobře a nabídnutou příležitost (konkurzem prošly stovky dětí) určitě chytnul za pačesy. Možná se někdy může zdát jeho pláč nepřesvědčivý (ale nebojte, u slzících typů dojde určitě na kapesníky), celkově není hercův výkon nijak statický či afektovaný. To už se tolik nedá říci o jeho kamarádech z internátní školy. Naštěstí nemají velikou příležitost do děje moc zasáhnout. Ještě ke škole: scénu s obrazem prezidenta Havla, kdy zmatený černoušek nazve hlavu státu zlodějem koní, si mohl autor odpustit, je zbytečná.

Hana Maciuchová a Marek Vašut jsou v rolích nevšímavých vychovatelů docela příjemní. Z hereckého dua přeci jen trochu vyčnívá Maciuchová, jejíž role stárnoucí držgrešle působí oproti "klasickému" Vašutovi výrazněji. Z herců, kteří dostali příležitost v "přírodní" části filmu, jednoznačně vede Barbora Hrzánová v roli potrhlé, leč děti milující Blanky. Její chuť na tajnou cigaretu či na neustálé pletení náramků je tak přirozená, že v duchu podvědomě vytahujete z levé kapsy krabičku Startek a pravou ruku nastavíte před sebe. Hrzánové úspěšně sekunduje Radek Holub alias otec Erik. Dokáže skloubit mužskou autoritu i něžnou toleranci.

Z Gustových nových sourozenců čiší největší charisma z Marcely, v podání studentky ročníku hudebně - dramatického oddělení pražské konzervatoře Hany Kusnjerové. Slabším článkem je nahluchlý Podestát Pavla Landovského. Při vší úctě k herci je dobře, že si hledí hlídání kozy a do filmu po svém minivýstupu dále nezasahuje.

Únos domů má své "mouchy", ale celkově působí kompaktně, nejsou v něm hluchá místa. Ze sedaček vás nikdo nebude muset unášet, těch 103 minut si docela užijete a potom si možná při cestě domů někteří z vás položí otázku, zda zahrnují své děti skutečnou lásku. Pokud vám to vydrží co nejdéle, film pak splní svůj účel.

rytíř Balian aneb Orli

25. března 2007 v 16:00
Království nebeské

O Rafťácích

25. března 2007 v 15:33 Rafťáci

Rafťáci - O filmu

Letní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod,
je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci. Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli.

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nudu, peřeje, únavu, lásku, zklamání či opilost.

Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.

video z filmu

25. března 2007 v 15:30 Rafťáci

Galerie2

25. března 2007 v 15:22 Snowboarďáci
foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

Galerie1

25. března 2007 v 15:21 Snowboarďáci
foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

info snowboaŕďáci

25. března 2007 v 15:20 Snowboarďáci
Dva 15-16letí kluci Rendy a Jáchym odjíždí na hory, aby se naučili jezdit na snowboardu. Věří, že si užijí skvělý týden a tajně doufají, že se díky své nové image konečně také zamilují.

Jenže skutečnost se od jejich představ značně liší. První rána je čeká hned na začátku. Jáchym je rodiči donucen vzít sebou také svojí starší sestru Martu, která si libuje v jeho "terorizování". Všichni tři přijíždí do Špindlerova Mlýna, kde mají domluvené příjemné ubytování zdarma u Jáchymova bratrance Milana (správce horské chaty). Milan se ale ukáže jako ten nejhorší bratranec na světě. Kluky ubytuje v nejhorší cimře své chaty a navíc si z nich udělá námezdní pracovní síly. Našim hrdinům tak zbývá jediná radost - snowboard, ale jízda na něm není zdaleka tak jednoduchá, jak si oba představovali... Brzy se zařadí mezi největší nemehla z celého horského střediska.

Když je nejhůř, potkají naši hrdinové tři dívky svého srdce. Jsou to zkušené snowboarďačky, velmi atraktivní a nečekaně družné. Rendy a Jáchym už si tajně malují růžovou budoucnost po jejich boku. Jenže vzápětí zjistí, že nejsou sami, kdo se o dívky zajímá. Snowboardové krásky už nějakou dobu svádí čtveřice "Sněžných Pantherů" (jak si sokové našich hrdinů říkají). Jsou to suverénní, pohlední krasavci a navíc - na snowboardu jsou skuteční profíci.

Jáchym i Rendy pochopí, že mají-li mít vůbec nějakou šanci u dívek uspět, musí tak trochu podvádět. Vymyslí proto následující strategii : Sami se budou vydávat za zkušené snowboardisty pro které jsou české hory příliš malé.
Sněžné Panthery před dívkami znemožní pomocí "promyšlených" sabotáží.
Při svádění dívek použijí všechno - včetně odposlechu, afrodisiak, lží a dalších lehce nekalých sváděcích metod.

Díky tomuto plánu jsou stále ve hře o srdce dívek. Zároveň se ale dostávají do stále složitějších, šílenějších a bláznivějších situací a trapasů. Prozrazení jejich skutečného snowboardového umění visí na vlásku, sabotáž Panterů se vymkne kontrole a progresivní sváděcí metody se dočista zvrhnou. K tomu všemu se přidá i bratranec Milan, který spolu s Jáchymovou neuvěřitelnou sestrou Martou, stupňuje svůj zákeřný "teror". Naši hrdinové jdou z průšvihu do průšvihu a vždy, když se zdá, že už to horší být nemůže - budoucnost je přesvědčí o opaku.

Kromě linie našich osudem zkoušených hrdinů je celý film prošpikován efektními snowboardovými scénami, místy i značným napětím. Dívky i Pantheři se v průběhu filmu předvedou na U-rampě, Snowparku, skokanském můstku i freeridu. To vše za doprovodu kultovní hudby a efektních záběrů.
o filmu - rock podvraťáků

25. března 2007 v 15:08 Rock podvraťáků
Ro(c)k Podvraťáků
Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšného filmu Snowboarďáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů, kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie.
Jsou mladí, jsou sebevědomí, jsou drzí a jsou bez peněz... Mají svou kapelu, mají své plány, mají svou šanci, ale nemají nástroje. Potřebují peníze... A to hned!!!

Lukáše, "šéfa" party, právě vyhodili ze zaměstnání."Playboy" Martin se práci úspěšně vyhýbá, je posedlý sváděním dívek a žen. "Romantik" Tomáš pracuje v květinářství se svou dívkou Šárkou a "rebel" Radek instaluje alarmy do nemovitostí. Žalostná bilance party muzikantů, kteří potřebují novou aparaturu. Mají totiž jedinečnou šanci vystoupit jako předskokani slavné hudební skupiny na jejím turné.

Radek, jediný z party, kdo má pravidelný příjem, instaluje alarm ve vile muže, samotářského podivína, který žije sám se svým psem. Radek si všimne, že je velmi bohatý, říká mu Boss. Tomášovi se zdá neškodný, proto ostatní přivede na šílený nápad - únos jeho psa. Kluci chvíli váhají, ale po zhodnocení své finanční situace se rozhodnou únos realizovat. Začnou vše připravovat.

Radek dodá plány Bossovy vily. Střídavě obhlížejí terén, sledují Bosse i psa, fotí všechno, co vidí, a připravují plán do nejmenších detailů. Mezitím Lukáš stále maskuje před rodiči, že byl vyhozen z práce. Radek se zamiluje do Bossovy dcery Anety, která otce občas navštěvuje, ale jinak s ním moc nevychází, což kluci při mapování situace poznali. Tomáš musí tajit celou akci před svou dívkou Šárkou. Martin se zaplétá do svých milostných aférek...

Pak přijde den "D". Plán je složitý a málem nevyjde. Jen díky improvizacím kluci dostanou peníze, vrátí psa a mizí z místa činu. Cestou bouřlivě oslavují. Ale mají pocit, že je někdosleduje v podezřelém autě. Ukryjí se na polní cestě, vystoupí z auta a čekají. Vše se zdá být v pohodě. Náhle jejich auto exploduje i s penězi. Šokovaní, pěšky, bez peněz se vracejí domů. Rozhodli se zapomenout a už nikdy neriskovat. Jsou šťastní, že vyvázli se zdravou kůží a dají si slovo, že na dráhu zločinu už raději znovu nevstoupí.

Jenže ruka podsvětí a svět zločinu je hned tak nepustí. U dveří Lukášova domu sedí Bossův pes a celý šťastný své únosce vítá... Vše začíná znovu...V kinech od: 2. 11. 2006

klipy

25. března 2007 v 14:47 Jesse McCartney

diskografie

25. března 2007 v 14:40 Jesse McCartney
JMac (2003)
1. Beautiful Soul
2. Don't You
3. Why Don't You Kiss Her?
Beautiful Soul (2004)
1. She's No You
2. Beautiful Soul
3. Get Your Shine On
4. Take Your Sweet Time
5. Without U
6. Why Don't You Kiss Her?
7. That Was Then
8. Come To Me
9. What's Your Name?
10. Because You Live
11. Why Is Love So Hard To Find
12. The Stupid Things
13. Good Life
Live: The Beautiful Soul Tour (2005)
1. Without U
2. That Was Then
3. Because You Live
4. Good Life
5. She's No You
6. Best Day Of My Life
7. Take Your Sweet Time
8. Why Don't You Kiss Her?
9. What's Your Name?
10. The Stupid Things
11. Beautiful Soul
12. Get Your Shine On
Off The Record: Live (2005)
1. Without You
2. She's No You
3. Beautiful Soul
4. The Stupid Things
5. Blackbird
6. She's No You (Neptunes Remix)
Right Where You Want Me (2006)
1. Right Where You Want Me
2. Just So You Know
3. Blow Your Mind
4. Right Black In The Water
5. Anybody
6. Tell Her
7. Just Go
8. Can't Let You Go
9. We Can Go Anywhere
10. Feelin' You
11. Invincible
12. Daddy's Little Girl

hmm Jesse

25. března 2007 v 14:37 Jesse McCartney
Na čem Jesse ujíždí ( ne doslova! )
  • Miluje kožené bundy, nejraději nosí plátěné tenisky ( zn. Converse ) a džíny ( zn. True Religion)
  • Chtěl by mít jednou štěně....i když radši by prý měl žirafu, no tak newím no...
  • Když si chce "orazit", zaletí si na Havaj...
  • Po ránu vypije alespoň dva hrnky pořádně silného kafe ( prý aby se probral:D )
  • Jeho snem je mít bílé nebo černé auto značky BMW X3.
  • Thriller "Klub rváčů" je geniální...roli, kterou si v něm zahrál Brad Pitt, bych si jednou rád zahrál.

pár fotek

25. března 2007 v 14:36 Jesse McCartney
Jesse v roce 2002 ;)
:))) je hezký...